Sīki apkopes darbi, kas ievērojami paildzinās auto mūžu

Sīki apkopes darbi, kas ievērojami paildzinās auto mūžu

Automašīnas, kā jau jebkuras preces, ar laiku nolietojas. Tām pamazām rodas dažādi bojājumi, kas auto sniegumam nekādā ziņā netraucē, taču, kas pamazām bojā auto arvien vairāk. Ja šie sīkie bojājumi tiek savlaicīgi novērsti, auto vienmēr ir darba kārtībā un tam principā nevar veidoties nekādi nopietnāki defekti. Tieši tāpēc, ir tik svarīgi regulāri sekot līdzi sava auto stāvoklim un savlaicīgi labot pat vissīkākās lietas, kas automašīnai nodara kādu ļaunumu. Šeit būs daži piemēri, kam vajadzētu pievērst īpaši lielu uzmanību.

Gaisa filtru nomaiņa
Tikai retais auto īpašnieks maina gaisa filtrus pietiekoši bieži. Parasti tie tiek nomainīti vien tad, ja auto ir jāveic kādi nopietnāki remontdarbi un servisā piedāvā šādu pakalpojumu. Patiesībā gaisa filtrus vajadzētu mainīt vismaz reizi gadā vai ik pēc nobrauktiem 12 000 kilometru. Gaisa filtru nomaiņa nav nedz dārga nedz sarežģīta. To katrs auto īpašnieks var paveikt pats, taču ieguvums no tā ir ļoti nozīmīgs. Gaisa filtri nodrošina normālu degvielas degšanu. Ja tie netiek mainīti, tie var pilnībā aizsērēt, kas ne vien padarīs jūsu auto mazāk ekonomisku, bet arī var novest pie pilnīgas dzinēja darbības apstāšanās.

Vējstiklu slotiņu nomaiņa
Tāpat kā gaisa filtrus, arī vējstiklu tīrītājus regulāri mainīt grib vien retais. Parasti auto īpašnieki uzskata, ka vējstiklu slotiņu maiņa nav nepieciešam, jo tās nekādā veidā neietekmē auto kopējo sniegumu un darbību. Respektīvi, beigtas vējstiklu slotiņas, neko ļaunu automašīnai nevar nodarīt. Tiesa, tas neietekmēs dzinēju vai kādas auto mehāniskās daļas, taču tas var sabojāt auto vējstiklu līdz tādam līmenim, ka to nāksies pilnībā nomainīt un tas nebūs lēti. Ja regulāri lietosiet sabojātas vējstiklu slotiņas, tad rēķinieties ar to, ka jūsu auto vējstikls cietīs.

Šķidrumu un eļļas nomaiņa
Šķidruma un eļļas līmenim savā auto seko līdzi jau ievērojami lielāks auto īpašnieku skaits, taču, tik un tā, arī šis ir darbiņš, ko daudzi veic nelabprāt, taču tas ir ļoti nozīmīgi. Piemēram, eļļas maiņa ir ļoti nozīmīga auto dzinēja uzturēšanai labā tehniskā stāvoklī. Eļļu automašīnā vajadzētu mainīt vismaz reizi gadā, vai arī tad, ja ir kāda īpaša vajadzība to darīt biežāk. Bremžu šķidrumu ir ļoti būtiski mainīt, lai nodrošinātu pareizu bremžu darbību un mazinātu to nolietošanos. Bremžu šķidrumu var mainīt arī tikai reizi divos. Dzesēšanas šķidruma līmenim ir jāseko līdzi, lai nodrošinātu vispārēju auto darbību un nebojātu dzinēju. To jāmaina reizi piecos gados.

Mazgāšana un krāsas aizsardzība
Daudzi braukā apkārt ar netīriem auto, jo īsti neizprot mazgāšanas nozīmi. Tiek uzskatīts, ka tam ir tikai estētiska nozīme, proti, auto jāmazgā, lai tas labi izskatītos, taču tā nav. Auto nemazgāšana noved pie tipiskākās auto problēmas – rūsēšanas. Tas ir auto beigu sākums, jo rūsa ļoti ātri izplatās. Tā pamazām saēd visas auto daļas un ir jāsāk domāt par jauna transportlīdzekļa iegādi. Lai no tā izvairītos, vai vismaz šo procesu ievērojami attālinātu, auto regulāri ir jāmazgā, jo īpaši ziemas periodā, kad uz ceļiem tiek kaisīts sāls. Tāpat ir jāpiedomā par papildus krāsas aizsardzību, piemēram, vaska izmatošanu.