Labāk pirkt jaunu vai lietotu automašīnu?

Labāk pirkt jaunu vai lietotu automašīnu?

Mūžīgais jautājums, iegādājoties jaunu auto ir – pirkt jaunu vai lietotu? Atbildi uz to cenšas rast ļoti daudzi, bet vienas kopīgas atbildes uz to nav. No vienas puses jauni auto ir krietni vien dārgāki nekā lietoti, bet no otras puses jauns auto ir labāks ļoti daudzu iemeslu dēļ. Lai rastu atbildi, kas tad īsti ir labāk, izvērtēsim gan jaunu, gan lietotu auto iegādes priekšrocības un trūkumus.

Jaunas automašīna lielākā priekšrocība noteikti ir garantija. Tāpat kā jebkurai jaunai precei, arī jaunām automašīnām prasti tiek piešķirta divu gadu garantija. Dažu automašīnu ražotāji pat piedāvā trīs un vairāk gadu garantiju plus vēl papildus apkopes servisu pirmajos lietošanas gados. Tas nozīmē, ka auto uzturēšana, vismaz sākumā, jauna auto īpašniekam izmaksās ievērojami mazāk nekā lietota auto īpašniekam, jo ne par remontiem ne apkopi nebūs jāmaksā pašam, turklāt, pērkot jaunu auto, jūs varat būt drošs, ka tirgotājs necenšas slēpt kādus grūti pamanāmus bojājumus vai defektus.

Tāpat, pērkot jaunu auto, iespēja, ka tas bieži plīsīs arī pati par sevi ir zemāka. Visi auto agri vai vēlu plīst, bojājas un nolietojas, jo tās ir preces, kas tiek lietotas intensīvi un ilglaicīgi. Lietotu auto īpašniekiem ir jārēķinās ar to, ka jau sākumā auto varētu plīst. Protams, pirms lietota auto iegādes ir iespējams noteikt tās tehnisko stāvokli, taču izpētīt pilnīgi visu tāpat nav iespējams. Pērkot jaunu auto jūs varētu gan ietaupīt naudu, gan laiku, izvairoties no tūlītējiem remontiem.

Vēl pie jauna auto priekšrocībām noteikti jāmin iespēja izvēlēties dažādus auto pielāgojumus, piemēram, krāsu, apdari utt. Lietot auto parasti tiek izvēlēti izskatot dažādus piedāvājumu un pieņemot sev piemērotāko, bet jaunus auto iegādājas salonā, kur iespējams pasūtīt tieši tādu auto, kādu vēlaties.

Pie jauna auto iegādes lielākajiem mīnusiem pamatā jāmin divas lietas – augstā cena un straujais cenu kritums. Jauni auto maksā patiešām daudz dārgāk nekā lietoti. Kā jau jebkurai precei, arī automašīnām cena ievērojami nokrītas jau brīdī, kad tā pirmo reizi tiek izmantota. Arī pēc tam, cenu kritums jauniem auto ir ļoti straujš. Jau viena gada laikā auto vērtība var nokrist par 30%. Pēc tam, nākamo četru gadu laikā tā var samazināties jau uz pusi. Pēc tam, auto vērtība krīt daudz vienmērīgāk, līdz ar to, pērkot vismaz četrus gadus vecu auto, ir iespējams ietaupīt to vēlāk pārdodot.

No tā varam secināt, ka jaunu auto ir izdevīgi pirkt tad, ja tas paredzēts ilglaicīgai lietošanai un ja potenciālais pircējs ir gatavs maksāt vairāk par kvalitāti, dažādām papildus iespējām un ieguvumu ilgtermiņā. Lietoti auto, savukārt, ir labs variants tiem pircējiem, kas vēlas iegādāties auto par zemāku cenu. Katram ir jāizvērtē savas iespējas un vajadzības, lai varētu izdarīt izvēli par labu kādam no šiem variantiem. Vien jāpiebilst, ka pērkot lietotu auto būtu ieteicams pievērst lielāku uzmanību tā tehniskajam stāvoklim un noskaidrot visu par auto lietošanas vēsturi, pārbaudot to pēc šasijas numura, nevis akli uzticoties tirgotājam.

Raksts tapis sadarbībā ar Imprumutacum.ro.