Ko nozīmē skaņas, kuras izdveš jūsu auto?

Ko nozīmē skaņas, kuras izdveš jūsu auto?

Mūsdienu auto darbojas ļoti klusu. Automašīna, kurai viss ir kārtībā un nav nekādu tehnisku problēmu darbosies tik klusu, ka knapi to dzirdēsiet. Tas nozīmē, ka kādas netipiskas skaņas pamanīt ir visai viegli un tās pavisam noteikti nevajadzētu ignorēt. Vienalga, vai dzirdat dīvainas skaņas zem auto motora pārsega vai jebkuras citas vietas, tam vajadzētu pievērst uzmanību. Lai atvieglotu jūsu uzdevumu un ļautu jums saprast, cik nopietni varētu būt bojājumi un kā vajadzētu rīkoties, šeit būs daži piemēri skaņām, kas varētu nākt no jūsu auto.

Klauvēšana dzinējā visticamāk nozīmē, ka izmantojat nepiemērotu degvielu savam auto. Tā ir problēma, ko var viegli novērst, taču tā var izraisīt visai postošas sekas. Ja izmantosiet zemākas kvalitātes degvielu automašīnā, kas pieprasa degvielu ar augstāku oktāna skaitli, tiks traucēta aizdedzes sveču darbība. Tas novedīs pie neprognozējamas virzuļu pārvietošanās, kas arī radīs dīvainās klauvējošās skaņas. Lai to novērstu, pietiks vien ar pareizās degvielas izmantošanu.

Klikšķoša skaņa zem motora pārsega parasti liecina par to, ka eļļas līmenis ir pārāk zems. Tā nav nopietna problēma, kuru ir viegli novērst, ja to laikus pamanāt. Vien jāpārbauda eļļas līmenis un, ja tas ir pārāk zems, jānomaina eļļu, tomēr, atsevišķos gadījumos tas ver liecināt arī par nopietnākām problēmām. Ja pēc eļļas līmeņa pārbaudes konstatējat, ka tas ir labs, problēma varētu būt eļļas spiediena zudumā kaut kur auto sistēmā. Iespējams tas nozīmē, ka kaut kas bloķē eļļas cirkulāciju, piemēram uzkrājušies sodrēji. Arī tad jāmaina eļļa. Vēl šī skaņa varētu liecināt arī par vārstu mehānisma bojājumiem, kas jau ir daudz nopietnāka problēma, ko nāksies labot autoservisā.

Rūcoša skaņa, kas ir īpaši izteikta pie paātrinājuma nozīmē, ka dzinējs darbojas pastiprināti, bet iemesli tam var būt dažādi. Visbiežāk tas liecina par problēmām ar izpūtēju. Tāpat problēmas var būt arī ar pārnesumkārbu. Ja jūsu auto ir automātiskā pārnesumkārba, tad droši vien ir problēmas ar pareizu ātrumu maiņu mehānisku bojājumu dēļ. Lai kādas arī nebūtu cēlonis, šo problēmu risināšana būs visai dārga un laikietilpīga, tāpēc, uzreiz kā izdzirdat rūcošu skaņu, nogādājiet savu auto servisā.

Pūšanai līdzīga skaņa nozīmē, ka ir problēmas ar ventilatoru. Visticamāk tas nozīmē, ka ir bojāta ventilatora josta auto dzinējā. Labā ziņa ir tā, ka šīs jostas nomaiņa ir vienkārša, ātra un arī ne pārāk dārga. Sliktā ziņa ir tā, ka pret šo bojājumu nedrīkst attiekties pavirši un labojumi ir jāveic ar steigu. Ventilatora uzdevums ir atvēsināt dzinēju un nodrošināt tā normālu darbību. Ja ventilators ilglaicīgi darbojas nepilnvērtīgi, var rasties nopietni dzinēja bojājumi, kuru labošana būs ļoti sarežģīta.

Švīkstoša skaņa bremzējot visticamāk liecina par nolietotiem bremžu klučiem. Šo skaņu rada metāla berzēšanās pret metālu. Tad nu ir jādodas uz auto servisu, lai bremžu klučus nomainītu. Ja tas laicīgi tiks izdarīts, nekādu nopietnu seku nebūs, vien nāksies izdot maliet naudas par veiktajiem remontdarbiem, bet ja šo skaņu ignorēsiet un neko nedarīsiet, tas ver beigties viesi bēdīgi. Bremžu darbība ir ļoti būtiska, lai vispār auto varētu lietot un ja bremzes darbosies nepilnvērtīgi, tas apdraudēs autovadītāja un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.