Kam pievērst uzmanību, veicot auto testa braucienu?

Kam pievērst uzmanību, veicot auto testa braucienu?

Ja esat jauna auto meklējumos un savu izvēli jau esat samazinājis līdz dažiem spēkratiem, kas atbilst jūsu vēlmēm, nākamais svarīgais solis ir šo auto testēšana. Šādā veidā jums būs iespēja pārliecināties par to, vai auto tiešām ir jums piemērots un vai tā sniegums atbilst tam, ko cerat sagaidīt no sava auto. Testa brauciena laikā ir jāpaspēj novērtēt ļoti daudz dažādas lietas, kas saistītas ar konkrēto auto, tāpēc ir laikus jāsaprot, kam un kāpēc vajadzētu pievērst uzmanību testa brauciena laikā. Lai atvieglotu jums šo uzdevumu, esam apkopojuši svarīgākos faktorus, par ko jāpārliecinās veicot testa braucienu (сравнить предложения).

1. Auto ārējais un iekšējais izskats
Kaut arī tieši auto izskats nereti ir primārais kritērijs, pēc kā vispār tiek izvēlēts auto, veicot testa braucienu tam ir jāpievērš īpaši liela uzmanība. Šeit nav runa par to vien, vai auto atbilst jūsu gaumei, bet arī par dažādiem vizuāliem defektiem un nopietnākām problēmām, ko var pamanīt jau no auto apskates vien. Noteikti izpētiet, kāds ir auto krāsojums, vai auto jau ir sācis rūsēt, vai tas ir ticis pārkrāsots, vai interjera apdare ir jauna vai nolietota utt. Pievērsiet uzmanību pat vissīkākajām detaļām, lai pēc tam nebūtu jāpiedzīvo vilšanās.

2. Vadāmība un braukšana
Noteikti jāpārbauda to, kāda ir vadāmība. Lai to paveiktu, vajadzētu izplānot testa braucienu pa dažāda veida ceļiem un arī intensīvā satiksmē. Reizēm auto var būt, piemēram, ļoti piemēroti braukšanai pa lielceļiem vai trasēm, taču grūti vadāmi pilsētās, jo sliktā stūres vadāmība neļauj veiksmīgi izpildīt visus vajadzīgos manevrus. Noteikti paliecinieties arī par to, vai spējat veiksmīgi iekļauties satiksmē, kā darbojas bremzes, kāda ir amortizācija un kā vispār jūtaties vadot šo auto. Ja jums nav liela pieredze autovadīšanā un īsti pat nezināt, kādai jābūt vadāmībai un pārējiem aspektiem, noteikti izmēģiniet vairākus auto pirms pieņemat lēmumu.

3. Drošība
Brauciena laikā noteikti jāpievērš uzmanība dažādiem faktoriem, kas saistīti ar auto drošību. Pirmkārt, pārbaudiet kā darbojas drošības jostas, pirms braukšanas strauji paliecoties uz priekšu. Tad varēsiet novērtēt, cik labi tās nofiksējas. Vēl izpētiet, vai auto ir aprīkots ar drošības spilveniem un noteikti noskaidrojiet visu par tiem. Tāpat pie drošības aspektiem pieder arī tas, cik ērti jūs varat lietot aizmugures un sānskata spoguļus. Pārliecinieties, vai aklais punkts nav pārāk liels un vai visu varat redzēt brauciena laikā. Noteikti pārbaudiet arī vai ērti varat izspiest visus pedāļus un veikt visas pārējās nepieciešamās darbības.

4. Komforts
Svarīga nianse ir arī komforts. Īpaši tad, ja veiksiet garākus braucienus, svarīgi ir saprast, vai vadot auto jūs neizjūtat nekādu diskomfortu. Vai jums nenogurst rokas un kājas? Vai jums nesāp mugura vai spranda? Vai ērti varat veikt visas nepieciešamās darbības pārāk nenopūloties? Ja kaut kas jums traucē testa brauciena laikā, visticamāk, braucot garākas distances šis traucēklis izpaudīsies vēl spēcīgāk. Tieši tāpēc, ir būtiski veikt pietiekoši garu testa braucienu, nevis vienu aplīti ap auto tirgotavu.

5. Dažādas novirzes no normas
Visbeidzot, ir jāpievērš pastiprināta uzmanība dažādām novirzēm, piemēram, dīvainām skāņām, smakām vai uzkrītošām neatbilstībām. Tās parasti pamanīt ir visai viegli, taču, lai pielūkojiet, lai netiktu izmantots nekas, kas traucētu tās pamanīt. Piemēram, testa brauciena laikā neslēdziet iekšā radio, lai sadzirdētu iespējamās skaņas un nelietojiet spēcīgas smaržas, lai saostu nepatīkamas smakas, kas var norādīt uz auto bojājumiem. Ja pamanāt kaut ko neatbilstošu, noteikti nepērciet auto, pirms pats neesat noskaidrojis, kas to rada.

Informācija iegūta no www.fixdengi.com.