Kā samazināt degvielas patēriņu?

Kā samazināt degvielas patēriņu?

Degvielas cenas kāpj arvien straujāk, līdz ar to, personīgā auto vadīšana kļūst arvien nepieejamāka. Auto ražotāji gan cītīgi strādā pie tā, lai spētu saražot arvien ekonomiskākus auto un mazinātu degvielas cenu kāpuma ietekmi un auto industriju, taču patiesībā degvielas patēriņš daudz vairāk ir atkarīgs no paša vadītāja rīcības nevis automašīnas. Kā tad autovadītāji var mazināt degvielas patēriņu un savu braucienu padarīt daudz lētāku un videi draudzīgāku? Ieskatu sniedz http://kredit247.com.ua/.

1. Izvēlieties pareizu pārnesumu
Ļoti daudz ko degvielas ekonomijā izsaka tieši piemērota pārnesuma izvēle. Pārnesumu vajadzētu mainīt tiklīdz dzinējs ir sasniedzis 2 000 apgriezienus minūtē. Tiklīdz tahometrs rāda vairāk kā 2 000 apgriezienus, ātrums jānomaina uz lielāku, pat tad, ja zināms, ka drīz vien to būs jāmaina atpakaļ, jo nāksies samazināt braukšanas ātrumu vai veikt kādu manevru. Precīzi pateikt kādu pārnesumu izvēlēties pie noteikta braukšanas ātruma nav iespējams, jo katram auto pārnesumu kārba ir citādāka. Jaunajiem auto pat ir pārnesumkārba ar sešiem un pat septiņiem ātrumiem, lai braukšanu padarītu īpaši ekonomisku arī pie lielākiem ātrumiem.

2. Brauciet vienmērīgi
Otrais zelta likums ir vienmērīga braukšana bez straujas uzsākšanas, bremzēšanas un manevru veikšanas. Visas šīs minētās darbības ievērojami palielina degvielas patēriņu. Ar auto ir jābrauc plūstoši un vienmērīgi, jau laicīgi izplānojot katru manevru, lai varētu nodrošināt pakāpenisku tā veikšanu. Parasti sākumā jaunajiem braucējiem ir grūti to apgūt, taču ar laiku, rodoties braukšanas pieredzei šis sliktais ieradums izzūd.

3. Nevadājiet līdzi neko lieku
Lielāks svars nozīmē lielāku degvielas patēriņu. Ir aprēķināts, ka viens kilograms bagāžas samazina automobiļa nobraucamo distanci par vienu kilometru, ja degvielas tvertne ir pina. Tātad, ja izvāksiet mantas, kas sver 10 kg, ar to pašu degvielas daudzumu varēsiet nobraukt par 10 km vairāk. Tāpēc, izvāciet visas liekās mantas gan no salona, gan bagāžas nodalījuma. Nevadājiet līdzi cisu savu iedzīvi un nekrājiet savā auto atkritumus. Tas braukšanu padarīs ne vien ievērojami ekonomiskāku, bet arī ērtāku un patīkamāku.

4. Pievērsiet uzmanību riepu stāvoklim
Daudzi pat nenojauš, ka arī riepu stāvoklis ver ievērojami ietekmēt braukšanas ekonomiju. Tas darbojas pavisam vienkārši – riepas ietekmē rites pretestību. Riepas ar zemu rites pretestību patērē mazāk degvielas, bet ar augstu pretestību vairāk. Jaunām, nenolietotām riepām ar pietiekamu protektora dziļumu rites pretestība ir zema un līdz ar to degvielas patēriņš arī ir zemāks. Nolietotām riepām rites pretestība ir liela un arī degviela tiek patērēta vairāk. Tomēr rites pretestību ietekmē arī citi faktori, piemēram, gaisa spiediens riepās. Ja riepas būs pustukšas, pretestība būs liela un jau atkal degvielas patēriņš pieaugs. Ja domājat, ka riepas neko daudz mainīt nevar, jūs maldāties. Pareiza riepu izvēle var ietekmēt benzīna patēriņu līdz pat 20% (сравнительные таблицы).