Desmit lietas, kas jāzina par dzeramnaudām dažādās valstīs

Desmit lietas, kas jāzina par dzeramnaudām dažādās valstīs

Šis ir 5 padomu tops, lai uzzinātu par dzeramnaudām, kad dodaties uz ārzemēm! Mēs ceram, ka jums patiks lasīt šo rakstu, kā arī mēs pieņemam dzeramnaudas! Tas bija tikai joks. Varbūt.

1. UK: Dodiet dzeramnaudas tiklīdz elpojat!

Jūs domājat, ka dzīve jau tā ir pietiekami dārga Apvienotajā Karalistē? Atvainojamies par jūsu apbēdināšanu, bet tā ir tikai aisberga redzamā daļa. Lai vienkāršoti to izskaidrotu- vienmēr pievienojiet 10 līdz 15 procentus no norādītās cenas. Tas attiecas uz restorāniem, izņemot gadījumus, ja pakalpojums jau ir ieskaitīts rēķinā. Tas pats attiecas arī uz taksometru, kurā tiek gaidīts, ka jūs noapaļosiet ceļa cenu uz augšu un pievienosiet vēl 10%. Un, ja viesnīcas sulainis aiznes jūsu mantas līdz jūsu istabā, jūs jau varat gatavoties maksāt vienu mārciņu par katru bagāžu! Padoms no mums: ceļojiet viegli alle kviklån!

2. Taizeme: smaidošā valsts (ja jūs dodat dzeramnaudas)

Parasti restorāni 10% maksu iekļaus tieši rēķinā. Bet, ja jums vēl ir daži lieki bāti, tie būs vairāk nekā gaidīti. Un kā jau minējām iepriekš par dažām citām valstīm, katrā situācijā, vai tās būtu apkopējas viesnīcā, bagāžas pārnēsātāji vai taksometri, vienmēr esiet gatavi iedot vismaz 20 bātus vai aptuveni 50 centus. Tas jūs neizputinās, bet tas padarīs vairākus cilvēkus laimīgus un atgriezīs jums ar uzviju!

3. Spānija: labais darījums!

Viena no Spānijas priekšrocībām, blakus brīnišķīgajam klimatam un neticamajai kultūrai, ir tā, ka šeit dzīvošana ir daudz lētāka nekā citās Rietumeiropas valstīs. Nu, tas attiecas uz variantiem, ja jūs atsijājat jūlija un augusta mēnešos tūristu pārņemtās vietas, kā, piemēram, Barselonu, Ibizu vai La Costa des Sol (kas ir pilnīgi pārpildītas ar britiem un vāciešiem). Restorānā ir ierasts atstāt 5 procentu dzeramnaudu un veicot ceļu ar taksi noapaļot cenu par eiro uz augšu. Izņemot, protams, ja jūs vēlaties, lai viņi atjaunotu savu garderobi Desigual!

4. Turcija: bahšis karaliste

Bahšis ir turku vārds priekš dzeramnaudas, un tā ir īsta kultūras sastāvdaļa, tomēr tā nav obligāta. Jebkurā gadījumā, ja jūs vēlaties padarīt cilvēkus laimīgus, atstājiet vidēji 10 līdz 15 procentu apjoma dzeramnaudu restorānā, izņemot, protams, ja dodieties pirkt kebabu! Tas pats attiecas uz hammam. Viesnīcā 4 turku liras dzeramnauda (1 €) padarīs cilvēkus priecīgus. Un taksometriem vienkārši noapaļojiet ceļojuma kopējo vērtību.

5. Francija: viss ir iekļauts pakalpojumā, taču dzeramnauda tiek novērtēta

Braucot uz ārzemēm, franču cilvēki ir slaveni ar to, ka tie ir diezgan skopi, tomēr kopš seniem laikiem dzeramnaudas kultūra ir integrēta ikdienas dzīvē, vai tas būtu restorānā (5% -pat, ja tas viss pakalpojuma cenā jau ir iekļauts), viesnīcā vai pie friziera (rēķinieties ar papildus 2 eiro, ja persona, kura veica jums pakalpojumu bija jauna, jo studenti nesaņem atalgojumu to stažēšanās laikā, un tas ir veids, kā izdzīvot) vai taksometros (vidēji 1 euro mājaslapa Dānijā).

Un kā ar jums? Vai jums kādreiz ir bijusi pieredze valstī, kurā dzeramnaudas ekspektācijas notiek citādā veidā nekā bijāt gaidījis? Ja tā, tad mēs būtu vairāk kā priecīgi lasīt jūsu komentārus zemāk! Un kā parasti, ja jūs novērtējat šo padomu sarakstu, mēs vēlētos dzirdēt no jums atsauksmes. Līdz nākamajai reizei!